New Page 1
GRAIKIJA BULGARIJA EGIPTAS
TURKIJA KIPRAS TUNISAS
ISPANIJA MALJORKA  

1 DIENA.

Skrydis į Tel Avivą.

2 DIENA.

Atvykimas į Tel Avivą. Apgyvendinimas viešbutyje, pusryčiai ir poilsis. Ekskursija po Tel Avivą - vieną didžiausių Izraelio miestų, kurio pavadinimas reiškia „pavasario kalva“. Tel Avivas – ne tik šalies finansų, ekonomikos ir verslo centras, bet ir žydų kultūros, mados, prekybos ir pramogų centras. Pamatysite įžymųjį Tel Avivo universitetą, biblioteką, meno muziejų, senąjį ir naująjį Operos teatrą. Tel Avivo priemiestis Jafa – seniausias Palestinos miestas, karaliaus Saliamono laikų uostas. Jafa - kultūrų kryžkelės vieta: čia buvo statoma biblinė Nojaus arka, netoli kranto jūroje kyšo neaukštos mitinės graikų Andromedos uolos, svetingame mieste prie jūros buvo apsistojęs krikščionių apaštalas Petras. Ekskursijos metu aplankysite senąjį uostą, bokšto laikrodį, šalom bokštą, pasivaikščiosite po senamiestį (šiuo metu – menininkų rajonas). Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA.

Pusryčiai. Ryte ekskursija į Cezarėją – Romos laikų Judėjos ir Samarijos provincijos centrą, vieną svarbiausių ankstyvosios krikščionybės miestų, senąjį kryžiuočių uostą. Apžiūrėsite romėnų laikų akveduką, amfiteatrą, hipodromą ir kryžiuočių miesto griuvėsius. Išvykimas į Haifą – miestą, įsikūrusį prie Viduržemio jūros įlankos ant Karmelio kalno. XIII a. Karmeličių vienuolynas ir Stella Maris bažnyčia, statyta XIX a. virš senosios pranašo Elijo arba dievo Motinos grotos. Įspūdingas kalno šlaite išsidėstęs Bahajų centro kompleksas su šventove ir babidų sektos įkūrėjo Babo kapaviete bei puikiu persiško stiliaus parku. Vykstame į senąjį Ako miestą, kurio istorija siekia keturis tūkstantmečius. Aplankysite viduramžių laikų senamiestį, turkų turgų, mečetę, pastatytą turkų sultono Al - Džazaro ir galingą kryžiuočių tvirtovę. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA.

Pusryčiai. Išvykimas į šiaurinę šalies dalį. Pažintis su krikščioniškąja Galilėja. Aplankysite Galilėjos Kaną – Kanos vestuvių vietą, kur Jėzus vandenį pavertė vynu. Pravažiuosite pro Taboro kalną. Kelionė į Nazaretą – vieną didžiausių Galilėjos miestų, išsidėsčiusį kalvų apsuptame slėnyje. Didžioji Jėzaus žemiškojo gyvenimo dalis prabėgo būtent Nazarete. Tai vienas svarbiausių šventosios žemės traukos centrų. Čia pamatysite Marijos Apreiškimo baziliką, šventosios šeimos namą, šv. Mergelės šaltinį ir šv. Grotą, kurioje arkangelas Gabrielius apsireiškė Marijai. Kafarnaume aplankysite šv. Petro namą – muziejų. Išvykimas į Tabghą. Apžiūrėsite baziliką, pastatytą Jėzaus įvykdyto duonos padauginimo stebuklo vietoje. Pakilsite į Palaiminimų kalną, kur buvo pasakytas garsusis Kalno pamokslas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA.

Pusryčiai. Kelionė į Izraelio sostinę - Jeruzalę. Grožėsitės Tiberiados ežeru – Galilėjos jūra. Plaukimas laivu. Vyksite į mažą miestelį Baniją ant Hermono kalno. Čia pamatysite krioklį, kurio vanduo krenta į Jordano upę. Esant geram orui vyksite į Golano iškyšulį ant Bentalo kalno. Po to vyksite prie Jordano upės, kur pasak Naujojo Testamento Jonas Krikštytojas krikštijo žydus. Jordano upės vandenyse buvo pakrikštytas ir Jėzus Kristus. Istorinis romėnų miestelis – Bet šeanas (Skitopolis). Pravažiuosite senąjį Jerichono miestą. Atvykimas į Jeruzalę. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA.

Labai ankstyvi pusryčiai. Kelionė Judėjos dykuma prie Negyvosios jūros, pakeliui aplankant Kumraną. Kumranas – tai svarbiausia žydų istorijoje ir raštijoje archeologinių radinių vieta. Kasinėjimai Kumrano nacionaliniame parke atidengė esenų sektos gyvenvietę, gyvavusią nuo 150 m.pr.Kr. iki 68 m.po Kr. šie atsiskyrėliai gyveno dykumoje dirbdami žemę, ganydami bandas ir studijuodami Senąjį Testamentą. Čia rasti garsieji Kumrano rankraščiai. Esant galimybei apsilankysite specializuotoje kosmetikos parduotuvėje, kurioje parduodami produktai pagaminti iš Negyvosios jūros mineralų. Negyvoji Jūra - tai pati žemiausia pasaulio vieta. ši jūra tris kartus per dieną keičia spalvą: ryte būna juosva, vidurdienį per karščius – mėlyna, o prieš saulėlydį – rausva. Vanduo, prisotintas mineralinių druskų ir jame esantys gydomieji purvai atjaunina, atstato jėgas. Maudynės jūroje. Išvykimas link Masados. Ekskursija į Masados tvirtovę. Keliaudami per Aravos dykumą vykstate į Timnos nacionalinį parką (vasaros sezono metu). šiose vietose buvo pačios seniausios vario kasyklos. Pamatysite dykumos peizaže iškilusias didingas 50 metrų aukščio raudonąsias uolas, vadinamas Karaliaus Saliamono bokštais. Atvykimas į Elatą. Elatas – vienintelis Izraelio uostas Raudonojoje jūroje. Tai puiki vieta nardytojams ir burlentininkams. Čia atvyksta ilsėtis tie, kurie žavisi koralais ir įvairiaspalviu žuvų pasauliu. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA.

Pusryčiai. Išvykimas į Jordaniją. Sienos perėjimo formalumai. Vykstame į „Raudonosios rožės“ miestą – Petrą. Tai maždaug 300 m. pr. Kr. raudonų atspalvių Mozės slėnio smiltainio uolose išskaptuota nabatėjų karalystės sostinė. Petra yra Jordanijos vizitinė kortelė ir didžiausia vertybė, įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. 2007 metais ji buvo pripažinta vienu iš 7 naujųjų pasaulio stebuklų. Įspūdingu siauru tarpekliu prieisite vieną žymiausių Petros objektų, iškirstą rožiniame smiltainyje – iždo pastatą (lobyną), kuris pribloškia savo didingumu. Apžiūrėsite kapavietes, amfiteatrą, vienuolyną ir kitus išskirtinius statinius. Po ekskursijos išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA.

Pusryčiai. Ekskursijos po Jordaniją tęsinys. Išvykstame į Madabą. Tai 4500 metų senumo ir kelis kartus Biblijoje paminėtas miestas. šiame „mozaikų mieste“ aplankysime Bizantijos laikotarpio šv. Jurgio bažnyčią. šios graikų ortodoksų bažnyčios grindyse yra iš 2,3 mln. smulkių, įvairiaspalvių akmenukų išdėlioti mozaikiniai Jeruzalės ir visos Palestinos žemėlapiai, datuojami VI-VII a. po Kr. Jeruzalės žemėlapis vaizduoja Kristaus kančios kelią iki nukryžiavimo. šios dienos akcentas – kilimas į šventąjį Nebo (Dangaus) kalną. Čia prieš daugelį amžių stovėjo Mozė ir ilgesingai žiūrėjo į Pažadėtąją žemę, kurion jam nebuvo leista įžengti. Čia Mozė mirė ir buvo palaidotas. Gėrėsitės įspūdingais vaizdais nuo Nebo kalno, apžiūrėsite Mozės bažnyčią (IV a.), kryžių. Išvykimas link Amano. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

9 DIENA.

Pusryčiai. Toliau tęsiame pažintį su Jordanija. Ryte kelionė į Džarašą, vadinamą Rytų Pompėja. Tai vienas geriausiai išlikusių senovės romėnų miestų pasaulyje. Jo kalvas puošia šventyklos, įspūdingas teatras, kolonados, pirtys, grįstos gatvės. Aplankius Džarašą, vykstate į Amaną, Jordanijos sostinę. Miestas buvo įkurtas ant 7 kalvų ir vadinamas Filadelfija. šiandieninis Amanas – kontrastų miestas, nusidriekęs jau per 19 kalvų. Lankote Citadelės kalvą gėrėdamiesi nuostabia miesto panorama. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

10 DIENA.

Ankstyvi pusryčiai. Išvykimas į Izraelio pusę. Sienos perėjimas Allenby (Huseino) tiltu. Pravažiuosite senąjį Jerichono miestą. Atvykimas į Jeruzalę. ekskursija po Jeruzalę – miestą, kurio istorija ir dabartis yra susijusi su trimis pagrindinėmis monoteistinėmis religijomis – judėjams šventa vieta yra Raudų siena, krikščionims – Kristaus gyvenimo, kančios, mirties ir prisikėlimo vietos, musulmonams – Al Aksa mečetė. Tai miestas, kuris nepaisant besilankančiojo religijos, kiekvienam suteikia nepatirtų emocijų ir sužadina smalsumą bei nerimą.Neveltui Jeruzalė vadinama Dievo buveine, sakoma, kad čia “Viešpats žvelgia iš dangaus ir mato visą žmoniją”. Lankysitės „Pater noster“ bažnyčioje, kurios sienose išrašyta „Tėve mūsų“ malda įvairiomis pasaulio kalbomis. Pasikelsite ant Alyvų kalno viršūnės, nuo kurios atsiveria nepakartojama Jeruzalės miesto panorama ir vaizdas į didžiausias pasaulyje žydų kapines. „Dominus flevit“ koplyčia – vieta, iš kur Kristus, pažvelgęs į Jeruzalę, pravirko suvokdamas, kas jos laukia. Apsilankysite Getsemanės soduose, kur Kristus meldėsi paskutinį vakarą, buvo išduotas ir suimtas. Čia dar auga tuos laikus menantys alyvmedžiai. Aplankysite Mergelės Marijos mirties bažnyčią. “Visų tautų” bažnyčia. Ekskursija į Siono kalną. Aplankysite Paskutinės vakarienės kambarį ir Karaliaus Dovydo kapo vietą. Vyksite į žydų kvartalą. Vakare aplankysite švenčiausią judaizmo relikviją – beveik 500 m ilgio ir 18 m aukščio Raudų sieną, pastatytą dar Erodo laikais. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA.

Pusryčiai. Ryte tęsiame ekskursiją po Jeruzalę. Išvysite šv. Onos bažnyčią, pastatytą Mergelės Marijos gimimo vietoje. Toliau keliausite Kristaus Kryžiaus keliu – į Golgotos kalną vedančia Via Dolorosa gatve su paskutiniais Kristaus žemiškos kelionės sustojimais. Apsilankysite Prisikėlimo bazilikoje, pastatytoje toje vietoje, kur buvo palaidotas ir prisikėlė nukryžiuotas Kristus. Esant galimybei išvyka į Betliejų – Kristaus gimimo vietą. Kristaus gimimo bažnyčios, Piemenėlių lankų ir bažnyčios, šv. Kotrynos vienuolyno lankymas.Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

12 DIENA.

Pusryčiai. Vykimas į Yad Vashem – Holocausto muziejų. Išvykimas į Tel Avivą. Laisvas laikas. Vakare kelionė iš Tel Avivo.

13 DIENA.

Skrydis į Lietuvą.


Pastabos:

Objektų lankymo dienos, skaičius ir eiliškumas gali keistis.

Iškilus pavojui dėl turistų saugumo, Izraelio turizmo organizatoriai pasilieka sau teisę keisti programą.

Poilsis viešbutyje (2 kelionės dieną) atvykus skaičiuojama kaip nakvynė, nes Izraelyje viešbučio para yra nuo 14 val. iki 11 val.

Kelionės datos:

2008 06 05 – 06 17; 2008 06 22 – 07 04

2008 09 04 – 09 16; 2008 09 21 – 10 03

2008 10 05 – 10 17; 2008 10 23 – 11 04; 2008 10 26 – 11 07

2008 11 02 – 11 14; 2008 11 09 – 11 21; 2008 11 16 – 11 28

Priemoka už vienvietį kambarį: ~ 600 Lt.

Minimalus keliautojų skaičius – 15

Į kelialapio kainą įskaičiuota:

tarptautinių skrydžių bilietai,

kelionė komfortabiliu autobusu su vėdinimo sistema pagal programą,

11 nakvynių 3* viešbučiuose,

Maitinimas: 11 pusryčių, 10 vakarienių,

ekskursinė programa,

įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą,

angliškai arba rusiškai kalbantis gidas,

grupės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Į kelialapio kainą neįskaičiuota:

oro uosto mokesčiai ~ 300 Lt,

išvykimo mokesčiai iš Jordanijos ~ 10 JD (Jordanijos dinarai)

sveikatos draudimas kelionės metu ~ 66 Lt.,vyresniems nei 65 metai ~132 Lt

asmeninės išlaidos, arbatpinigiai gidams ir vairuotojams, gėrimai, papildomos išlaidos.

Keičiantis lėktuvo bilietų ir paslaugų kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina ir data gali keistis!